ALYANS NASIL SEÇİLİR?

Birbirini seven çiftlerin yaşamlarını evlilikle birleştirmeye karar verdiklerinde, hayatları boyunca taşıyacakları en değerli takıları alyanstır.

Tüm düğün törenlerin de sol elin yüzük parmağına takılır.

NEDEN SOL ELE TAKILIR?

Sol elin yüzük parmağındaki damarlar doğrudan kalbe gider ve yüzüğün yuvarlak olması devamlılık ve sonsuzluğu temsil eder. Bu eski bir Mısır inanışıdır.

ALYANS NASIL SEÇİLİR

Elmas veya değerli taşlar, platin veya altın – yüzük seçeneklerinizi daraltmak çok zor görünebilir, ancak panik yapmayın. Öncelikle bir adım atın ve stille başlayın: Alyansınızın nişan yüzüğünüzle aynı model olmasını ister misiniz? Siz ve eşinizin yüzüğünün aynı olması gerektiğini düşünüyorsanız bu konudaki düşüncelerinizi daha önceden paylaşarak alışverişinize başlayabilirsiniz.

Bir çok çift alyansları satın alma konusunda geç kalıyor. Üretim zamanlarını görmezden gelerek zaman konusunda sıkıntıya girebiliyorlar. Zaman sıkıntısı yaşamamak için 3-4 hafta önceden modelinizi belirleyin. Özel üretim yaptırmayı düşünüyorsanız, hayalinizdeki o mükemmel yüzüğü son dakikaya bırakmayıp 3-6 hafta önceden çalışmaya başlamanız önerilir.

Bütçenizi başlangıçta seçmek, yüzük seçiminize yardımcı olabilir. Alyanslarınız için toplam düğün bütçenizin yaklaşık% 3 ila% 5’ini ayırmanız önerilir. Bütçenizi genişletmek için, modellerle ve stillerle oynayabilirsiniz.

Bu basit bir nokta gibi görünse de, birçok insan, seçtiği evlilik yüzüğünün yaşam tarzlarına uyması gerektiğini unutuyor. Bunun, bir ömür boyu kullanacağınız bir takı parçası olduğu düşünülürse, ömür boyu sürmesini sağlamak için yaşam tarzınıza uyması çok önemlidir. Satın aldığınız yüzük şık ama aynı zamanda kullanışlı olmalıdır. Örneğin, çok aktif, açık havada bir yaşam tarzınız varsa veya birçok kimyasal maddeye maruz kalıyorsanız, alyansınız bu tür bir maruz kalmaya dayanacak kadar sağlam olmalıdır. Model ve tarzınıza karar verirken bunu göz önünde bulundurun.

Gelin ve damadın aynı modeli seçmesi iyi bir fikirdir.
Stiller farklı olsa da, aynı modele sahip olmak iki halkaya ince ve güzel bir görüntü sağlar.

ALYANS MODELLERİ

ALTIN ALYANS

Bu bir alyans için geleneksel ve klasik seçimdir. Altını seçerken, 14 ayar veya 18 ayar altın seçmek en iyisidir. Bunlar en iyi görünüme ve dayanıklılığa sahiptir.% 75’in üzerinde saflığa sahip altın günlük kullanım için çok yumuşaktır ve dayanıklılığı olmadığı için üretimi pek yoktur.

GÜMÜŞ ALYANS

Gümüş çok yumuşak bir metaldir ve zamanla çizikleri kolayca gösterir. Günlük kullanım için elverişli değildir. Alaşım olan gümüş, alyanslarda sıklıkla kullanılır. Bununla birlikte, gümüş zamanla oksitlendiğinden parlamasını ve rengini korumak için cila gerektirir. Gümüşün güzel yanı, diğer metallerin çoğundan daha uygun fiyata sahip olmasıdır.

PLATİN

Platin, altından daha pahalıdır, çünkü yapımı zordur ve son derece dayanıklıdır. Doğal olarak beyaz olduğu için, platin solmayacak veya kararmayacaktır. Aynı zamanda çizilmelere karşı çok dirençlidir. Unutulmaması gereken bir husus, platinin çok sert bir metal olması durumunda temas halinde diğer metalleri yıpratma eğiliminde olmasıdır.

BEYAZ ALTIN

Eğer platin bütçenizin üstünde ise, beyaz altın harika bir alternatif oluşturur. Popüler bir metal çeşididir ve alyans için mükemmel bir seçenektir. Ancak, zamanla beyaz altının üzerindeki rodyum kaplaması yıpranacak ve yüzüğün tekrar cilalanmasını gerektirecektir.

ROSE ALTIN

Pembemsi renk tonu, yüzüğe kadınsı ve romantik bir dokunuş verir. Yapımında kullanılan bakırdan dolayı çok dayanıklı bir metaldir. Kararmaz ve rengini korur. Ömür boyu dayanacak klasik metallerdir.

GENİŞ ALYANSLAR

Bunlar modern ve geleneksel tarzlardan çok farklı. Geniş bir halka olarak kabul edilmek için, genişlik en az 7 mm olmalıdır. Bu stille gidecekseniz, nişan yüzüğünüzle uyum sağladığından emin olun, çünkü geniş alyanslar belirli nişan yüzüğü stilleriyle garip görünebilir. Ayrıca, normal boyutundan yarı büyüklüğünde bir yüzük seçmeniz önerilir. Doğru boyutu seçtiğinizden emin olmak için bir halka boyutlandırıcı kullanın.

Sizde beğendiğiniz alyans modellerini yorum yazarak bizlerle ve diğer kullanıcalırımızla paylaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın