Duvak Seçimi Nasıl Olmalı

Duvak Seçimi Püf Noktaları

Gelinlik seçerken doğru büyüklükte duvak seçimi esastır. Piyasada mevcut çeşitli tasarımlar, stiller, malzemeler ve duvak türleri vardır. Her gelin düğünde gelen misafirlerin övgüsünü almak ister, hem güzelliği, hem kişiliği, hem de baştan aşağıya gelinliği ile. Duvak seçerken, elbiseniz için mükemmel uyumda olacak doğru seçimi yaptığınızdan emin olmanız gerekir. İşte doğru seçim yaparken size yardımcı olabilecek birkaç kurallar yazmak istedik.

Düğün tüm gelinler için unutulmaz bir zamandır. Gelinlik seçimi mükemmel olsa da, duvak da bir o kadar önemlidir. Bir düğünde duvak gelinliğin daha hoş durmasını sağlar. Gelin görünümünü tamamlamak için uygun bir düğün duvağı seçmesi önemlidir.

Mükemmel uzunluğu seçmek çok önemlidir ve uzunluğu da çok çeşitli seçeneklere sahiptir.

Beyaz Duvak Renk Seçenekleri

Gelinlikler beyaz olduğu için, beyaz duvak renk seçenekleri mevcuttur. Ve düğün elbisesi zaten beyaz olduğunu için çok fazla seçenekte verilmemiştir.

Elmas beyazı Duvak Seçimi

Beyaz bir gölgeye doğru ve bu rengin örtüleri mum ışığı ve antika beyaz önlüklerle eşleştirilir.

Fildişi beyazı

Sarı tonları vardır ve fildişi çok yumuşak, hafif bir gölgedir. Elbisen Fildişi ise, Fildişi renkli bir duvak tercih etmeniz gerekir.

Şampanya beyazı

Koyu fildişi rengindedir. Hafif bir kremsi renk gösterimi de sağlar. Gelinliğinizin renginden daha hafif bir gölgeye sahip olan olan bir duvak satın aldığından emin olun. Tamamlayıcı renkler iyi bir seçenek sunar.

Duvak Seçerken Dikkat Etmeniz Gereken Şeyler

Nasıl gelinliğinizi seçerken birçok şeye dikkat ediyorsanız, aynı zamanda duvak seçerken dikkat etmeniz gereken şeyler vardır.

Doğru kumaş seçimi

Bir duvak seçmeniz gerektiğinde doğru kumaş seçimi gereklidir. Genellikle saten, ipek veya dantel duvak için kullanılır. Bunun nedeni, bu malzemelerin örtü ve seçtiğiniz tasarıma güzel bir görünüm vermesi kolaydır. Bu malzemeler aynı zamanda iyi bir şekil verir.

Print

Sahip olmayı planladığınız saç stilinin türü

Duvak seçerken aklınızda bulundurmanız gereken en gerekli şeylerden biri, sahip olmayı planladığınız saç stilinin türüdür.  Saç stilinizin, duvağınızın düşüşü ve boyutu ile mükemmel bir şekilde uyum sağladığından emin olun. Giymeyi ve takmayı planladığınız aksesuarlar bile duvağınız sorunsuz bir şekilde eşleşmelidir.

Farklı stilleri anlamak

Piyasada çeşitli tarz peçe olsun. Tek çift, damla ve mantilla stilleri arasından size en uygun olanı seçmelisiniz. Yüzünü, gelinliğinizi ve düğün mekanında rahat olacağınız duvak uzunluğunu hesaplamayı unutmayın.

Ayrıca yorum yaparak fikrinizi belirtmeyi ve forumumuza üye olmayı unutmayın. Buradan facebook adresimize ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın