Kıyafet Seçimi Bir Düğüne Giderken Nasıl Olmalı

Düğüne Giderken Kıyafet Seçimi

Bir düğüne giderken kıyafet seçimi çok önemlidir. Çünkü gelin ya da damat sizi gördüğünde düğünleri için özel ve güzel giydiğinizi görür. Ve düğünden sonra bile sizi hatırlaması mutluluk vericidir. Düğüne giderken kıyafet seçimi yaparken seçeneklerin bol olduğunu görmekteyiz. Fakat kıyafet seçerken düğünün zamanı ve mekanı çok önemlidir. Şimdi düğün konukları için düğüne giderken kıyafet seçimi hakkında bir kaç ipucu vereceğiz. Ayrıca buraya tıklayarak abiye seçimi hakkındaki yazımızı da okuyabilirsiniz.

Kıyafet Seçimi

1. Sabah Düğünlerine Giderken

Sabah düğününe giderken, rahat bir şey giymeniz iyi olacaktır. Çünkü taze bir görüntü ile de akılda kalıcı olabilirsiniz. Kolay, rahat, güzel ve şık kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Yumuşak renklere sahip kıyafetler sizi hoş gösterecektir.

2. Gündüz Düğünlerine Giderken

Parlak ve renkli kıyafetler gündüz düğünlerine giderken kullanılabilir. Çiçek baskılı veya gri tonlu rahat ve sade kıyafetler tercih edebilirsiniz. Ya da bluzlu etek veya pantolon kombini yapabilirsiniz. Formalitelere bağlı olarak, düğün ne kadar resmi olursa, kıyafet daha süslü ve daha şık olmalıdır.

Düğüne Giderken Ne Giyilir

3. Akşam Düğünlerine Giderken

Akşam düğünlerine giderken, özel bir akşam yemeğine gider gibi giyinebilirsiniz. Çekici, zarif ve şık olmalısınız. Akşam Düğünleri için sofistike kesimler veya koyu renkler uygundur. Kısa veya uzun bir elbise tercih edebilirsiniz. Fakat uzun elbise sizi daha şık ve resmi gösterebilir.

Uzun bir elbiseyi tercih edin, ancak patavatsız olarak kabul edilebileceği için çok fazla dalma (ön veya arka) ile yapmayın. Bir kokteyl elbisesi eşit derecede klas, orta boy da iyi. Davetiye özellikle siyah kravat yazmadığı sürece boncuklardan veya payetlerden kaçının. Davetiye “siyah kravat” veya “resmi elbise ” belirtiyorsa, smokinleri ve önlükleri çıkarmanın zamanı geldi. Davetiye “isteğe bağlı siyah kravat” diyorsa, bu size biraz daha fazla izin verir.

Düğüne Giderken Ne Giyilir

Düğüne giderken dikkat etmeniz gereken giysi ipuçlarını sizlere anlattık. Bunlar dışında düğüne giderken siyah bir kıyafet giymemeye özen gösterin. Eğer giymek istiyorsanız da parlak renkli aksesuarlar ile renklendirin. Rahat ayakkabıları tercih edin. Çünkü bir düğünde ne kadar ayakta duracağınızı veya yürümeniz gerektiğini asla bilemezsiniz. Bu yüzden her zaman rahat ayakkabılar giymek akıllıca olur.

Düğüne giderken kıyafet seçiminde bunlara dikkat ederseniz en doğru kombini oluşturabilirsiniz.

Ayrıca yorum yaparak fikirlerinizi belirtmeyi ve forumumuza üye olmayı unutmayın. Buradan da Facebook sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın