Söz Gecesi Ne Giyilir?

İki ailenin de bir arada bulunacağı bu gecede, en çok kararsız kalınan konulardan bir tanesi de ne giyileceği.

Bu heyecanlı gecede sık sık göremeyeceğiniz aile büyükleri de sizlerle birlikte olacak. Seçim yapacağınız kıyafet de, gecenin anlam ve önemi kadar sizi heyecanlandırıyor olmalı.

Kıyafet konusu tamamen zevk meselesi olsa da sizler için birkaç tavsiyemiz var.

Bu gecenin evde yapılıyor olması, çok fazla şatafatlı bir elbise seçiminden uzak durmanız anlamına geliyor. Kapalı ve dar alanda, dış mekanlarda tercih edebileceğiniz bir elbiseyi giymeniz biraz abartılı olabilir.

Sade ve Şık Olun

İçinizin kıpır kıpır olduğu bu gecede, bir evin normalde kaldıracağı sayıdan çok daha fazla misafir geleceğinden rahat edeceğiniz bir kıyafet seçmelisiniz.

Misafirleri karşıladıktan sonra tatlı, kahve servisi ve el öpme merasiminde sürekli olarak eğilmeniz gerekebilir. Bu yüzden çok fazla dekolteye sahip bir kıyafet giymenizi tavsiye etmiyoruz. Sürekli kontrol etmek sizi rahatsız edebilir. Bunun yerine daha az dekolteli bir kıyafet rahat etmenizi sağlayacaktır.

Tabi bu şıklığınızdan ödün vermeniz anlamına gelmiyor. Kıyafetinizin modeli, işlemeleri, rengi vb. konularda ön plana çıkması sizi gecenin gözdesi haline getirecektir.

Ayakkabı Seçimi

Ev içerisinde olduğu için topuksuz ayakkabı giymeliyim diye düşünebilirsiniz. Fakat topuklu ayakkabı giymek istiyorsanız, kalın topuklu ayakkabılar da söz gecesi için uygun olacaktır.

Hem rahat bir şekilde hareket edebilir, hem de şıklığınızdan ödün vermemiş olursunuz. Fakat dikkat etmeniz gereken bir konu, topuklu giydiğinizde damat adayının boyunu geçmemeniz.

Renk Uyumu

Yine kapalı ve kalabalık bir ortamda olacağınızdan kıyafetinizin ve aksesuarlarınızın renk seçimi şıklığınızda çok önemli bir rol üstlenecektir.

Kıyafetinizde ve ayakkabınızda çok koyu renkler tercih etmemeniz, bunun yerine canlı renkleri tercih etmeniz hem sizi ön plana çıkaracak hem de daha şık görünmenizi sağlayacaktır.

Son olarak damat adayının da kravat seçimi yaparken, seçtiğiniz elbisenin rengini göz önünde bulundurması hoş bir uyum sağlayacaktır.

Saç ve Makyaj

Kıyafetinizi ve ayakkabınızı seçtikten sonra geriye saçınız ve makyajınız kalıyor.

Abartıdan uzak, sade bir makyaj ve saç modeli ile bu güzel geceye hazır hale gelebilirsiniz. Çok fazla göz önünde bulunacağınızdan hiç makyaj yapmamak sizi bakımsız, çok fazla makyaj yapmaksa gereksiz abartılmış bir şekilde yorumlanabilir.

Orta seviyede bir yüz makyajı güzelliğinizi ön plana çıkaracak ve kombininizi tamamlayacaktır.

Giyeceğiniz kıyafetler konusunda henüz seçim yapmadıysanız, sitemizdeki önerilerimize göz atabilir, yorum ve forum kısmımızdan diğer gelin adaylarıyla fikir alışverişinde bulunabilirsiniz.

Ayrıca söz neden ve nasıl yapılır başlıklı konumuzdan, bu gece ile ilgili ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın