ABİYE SAÇ MODELLERİ

ABİYE SAÇ MODELLERİ – 2019

Düğün zamanı yaklaştı, kıyafetiniz de artık hazır sıra geldi saç modelinize karar vermeye. Abiye saç modelleri için araştırmaya başlamadan önce göz önünde bulundurmanız gereken ufak noktalar var. Bu yazımızda o konulara da değinerek, sizlere en güzel modelleri sunacağız.

Abiye kıyafet seçimi için buraya tıklayarak yazımıza göz atabilirsiniz.

1- Saç Modeline Karar Vermeden Önce Dikkat Etmeniz Gerekenler

Saç modeli kararı için öncelikli olarak göz önünde bulundurmanız gereken tabi ki elbisenizin modeli. Bunun yanı sıra saçınızın uzunluğu, saç renginiz düğünün yapılacağı mekanın özelliği de dikkat edilmesi gereken diğer hususlar.

Tavsiyemiz düğünden önce radikal bir saç değişikliği yapmamanız. Eğer beğenmez iseniz geri dönüşünüz zor olabilir. Mutlaka bir renk değişikliği yapmak istiyorsanız, daha az iddialı renkleri veya ombreleri
tercih edebilirsiniz.

Düğün mekanı bir salonda veya ılıman bir havada ise uzun, bukleli saç modellerini tercih edebilirsiniz. Eğer sıcak veya nemli bir hava varsa topuz vaya at kuyruğu abiye saç modelleri seçimi daha doğru olacaktır.

Kıvırcık saçlarınız için, fazla abartılı olmayan saç tokaları kullanarak kolaylıkla şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

2- Yüz Tipiniz ve Cilt Tonunuza Göre Dikkat Etmeniz Gerekenler

Küçük yüzünüz varsa, elmacık kemiğinizden itibaren katlı bir model seçerek, daha geniş hacimli bir yüz görünümü elde edebilirsiniz. Yüzünüzü uzatmak istiyorsanız, tepe bölgesinde bir krape atmanız işe yarayacaktır.

Açık, soluk tenli iseniz bebek sarısı tercih edebilirsiniz; platin sarısından uzak durmalısınız. Saç renginiz koyuysa, diplerini az da olsa koyu bırakmalısınız. Cilt tonunuz koyulaştıkça, sarının rengi de koyulaşmalıdır. Saman veya altın sarısı, ombre saçlar tercih edilmelidir.

Beyaz tenli veya esmer iseniz, kızıl doğru bir tercihtir. Ten renginiz buğdaydan esmere doğru koyulaştıkça, kızılın tonu da koyulaşmalıdır. Açık tende daha çok turuncu tonlu, daha koyu koyu tenlerde kızılın daha koyu tonları kullanılmalıdır.

Farklı bir tarzım olsun düşüncesiyle gri ton tercih edecekseniz ve çok açık tenli iseniz sizi fazlasıyla yaşlı gösterecektir. Bu yüzden dipten koyu gelen bir gri veya ombre kullanmalısınız. Buğday tenli iseniz şanslısınız, gri tonları en çok buğday tenlilere yakışıyor çünkü.

Siyah tonunda dikkat edilmesi gereken, ten rengi koyulaştıkça daha açık siyah tonu tercih edilmesi gerektiğidir. Açık tenlilere mavi siyah daha uygundur.

Kahverengide ise, soluk tenliyseniz kestane, buğday tenliyseniz küllü kahverengi doğru bir seçimdir.

3- Saç Modelleri

-Uzun, Bukleli Saç Modelleri

Düğünlerde, özel günlerde sıkça tercih edilen bu modellerde önemli olan sırt dekoltesi ön planda olan bir kıyafette, bu saç modellerinden birini kullanarak, dekolteyi gölgede bırakmamaktır.

-Topuz Saç Modelleri

Kapalı yaka veya dekoltesi ön planda olan bir elbise tercih ettiyseniz bu modeller tam da size göre.

-At Kuyruğu Saç Modelleri

Tek omuzlu bir elbise tercihiniz varsa yandan dökülen bir model çok şık olacaktır.

-Kısa Saç Modelleri

Saçlarınız kısaysa dert etmeyin. Kısa saçlarla da çok şık bir görünüm elde edebilirsiniz.

Ayrıca lütfen yorum yapmayı ve forumumuza üye olmayı unutmayın. Buradan da facebook sayfamıza ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın