GELİN AYAKKABISI SEÇMENİN PÜF NOKTALARI

Gelinlik aksesuarlarının uzun listesinde, düğün ayakkabıları muhtemelen en üst sıradadır.

Bazı gelinler için, mükemmel düğün ayakkabısını bulmak, mükemmel gelinliklere aşık olmakla aynı derecede heyecan vericidir, küçük yaşlardan beri ayakkabı koleksiyonlarına düğün ayakkabılarını eklemek için can atıyor olabilirsiniz.

Ancak günün sonunda, düğün ayakkabınızın yerine getirmesi gereken büyük bir rol vardır. Onları sevmelisin, evet ama onları giymek de zorundasın – 15 saat boyunca (bunu düşün!). Peki mükemmel düğün ayakkabılarını nasıl bulabilirsin ?
Burada, stilistlerin bir düğün ayakkabısı seçmenin püf noktaları nelerdir sorusunun cevabını sizlerle paylaşmak istedik.

1. Gelinliğinizi Seçin

Hayallerinizdeki düğün ayakkabılarına rastlamış olsanız bile, durun, eğer hayallerinizdeki gelinliği henüz bulamadıysanız, (eğer onları gerçekten sevdiyseniz yine de satın alabilirsiniz). Nedeni, düğün günü ayakkabılarınızın gelinliğinizi her açıdan – stil, renk, detay vb. tamamlamasını gerekir. Gelinliğinizin uzunluğu da önemlidir.

Eğer kısa bir gelinliğiniz varsa, ayakkabılarınız bir ifade aksesuarı olarak işlev görebilir – ayakkabınızda eksik olduğunu hissettiğiniz her şeye renk, parıltı, glam ekleyin. Eğer gelinliğiniz uzunsa , ayakkabılarınız daha rahat bir amaca hizmet edebilir ve sizi rahtsız etmez.

Öncelikle gelinliğinizi satın almanızın bir başka nedeni de, her aksesuar seçiminizde gelinliğinize ihtiyacınız olacak.

2. Ayakkabınızı Son Zamana Bırakmayın

Düğün ayakkabınızı satın almadan önce elbisenizi bulmak ideal olsa da, aynı zamanda bunları da düşünmelisiniz – sadece nasıl eşleştireceğinizi bulmak zorunda değilsiniz, aynı zamanda elbise aksesuarları ve değişiklikler için ayakkabılara ihtiyacınız olacaktır.

Topuk ne kadar yüksek ve ayakkabının ne kadarını göstermek istediğiniz, elbisenizin uzunluğunu ayarlamak için terzinizin önemi büyük olacaktır

“Mükemmel ayakkabıyı aramaya yeterince erken başlarsanız, beğeninize göre kişiselleştirme seçeneklerine de sahip olacaksınız.”

3. Alışveriş İçin Zaman Ayırın

Hem son dakikaya kadar beklemek hem de düğün ayakkabınızı çok erken bulmaktan kaçınmak için, büyük perakendecilerin web sitelerine göz atabilir ve mağaza keşiflerine çıkabilirsiniz.

4. Online Alışverişten Kaçının

Çevrimiçi web siteleri, stilleri keşfetmenin ve yerel mağazalarda nelerin mevcut olduğunu bulmanın daha kolay bir yolu olsa da, uzmanlar çevrimiçi olarak bir düğün ayakkabısı almaya karşı uyarıyorlar.

Bu, saatlerce ayakta kalacağınız bir çift ayakkabı, bu nedenle ilk önce ayakkabıları denemek ve ödemeyi yapmadan önce ayakkabıları giyip, dolaşmak ve ne kadar rahat olduklarını anlamak zorundasınız.
Düğün ayakkabılarını bizzat satın almak, giydiğiniz zaman elbisenin eteklerinin nereye düşeceğini de kontrol etmenizi sağlıyor.

5. Düğün Mekanınızı Belirleyin

Her gün dışarı çıkmadan önce uygun ayakkabı giydiğinizden emin olmak için hava durumunu kontrol ettiğiniz gibi, ayakkabılarınızı seçerken seçeceğiniz mekanı ve konseptinizi göz önünde bulundurmayı unutmayın.

Düğün mekanınız dışarıda seçecekseniz, düğün mekanınız ne kadar topuk giymeniz gerektiğini etkileyecektir, çünkü bir kumsaldaki kumlarda yürürken zarif görünmeye çalışmak topuklularla salonda bir koridorda dolaşmaktan daha zor olacaktır.

6. Renk Seçimi

Büyük gününüz için vereceğiniz herhangi bir stil kararında olduğu gibi, hangi renk ayakkabıların ne tür bir gelin olduğunuza bağlı olacağı konusunda. Örneğin, daha klasik ve gelenekselseniz, muhtemelen geleneksel beyazlara, şampiyonlara, fildişi düşünebilirsiniz, ancak biraz daha az geleneksel olursanız, renkli ayakkabı düşünmekten korkmayın.

Biraz daha farklılık istiyorsanız, gelinliğinizin süslemelerini veya giymek istediğiniz takıları gümüş, altın veya gül altın gibi metalikleri düşünmenizi önerilebilir. Metalik ayakkabılar göze çarpmak için uygundur, biraz daha parıltıdır ve parlaklık katar.

Renkli olmak isteyenler için, birkaç yol var. Çiçeğiniz beyaz değil ve bir renge sahipse, ayakkabınızı onunla eşleştirebilirsiniz – örneğin, kırmızı lale ya da sarı lale ile eşleştirmek için bazı kırmızı ayakkabılar, o kırmızı lale ile eşleşebilir.

Damadınızla da eşleştirebilirsiniz.
Takım elbisesi, smokin, yeleği veya kravatında bir rengi varsa, bu rengi kullanarak kombin yapmanın bir yolu olarak ayakkabılarınıza ekleyebilirsiniz.

7. Konforunuzu Unutmayın


Her zaman en büyük öneme sahip olan stile odaklanıyoruz, ancak ayaklarınız acı çekiyorsa, eğlenmek için bu ayakkabıları çıkarmanız gerekecek… peki, onlara sahip olmanın amacı nedir? Konforun söz konusu olduğu ilk düşünceniz topuk yüksekliği olmalıdır – topuk ne kadar yüksek olursa, ayağınızın topuna o kadar fazla baskı uygular.

Biraz daha düşük bir topuk yüksekliği veya ayaklarınızdaki baskıyı kesecek ve daha uzun süre ayakta durup dans etmenizi sağlayacak daha az topuklu bir ayakkabıyı almanız önerilir. Daha sonra, çok olmasa da biraz dolgulu bir ayakkabı bulmaya çalışın. Son olarak, genişliği düşünün.

Bazılarımız geniş ayaklara sahip, bazıları dar ve ne yazık ki bazıları korkunç bunyonlardan muzdarip. Bağcık veya tokaları olan ayakkabılar, yukarıda belirtilen sorunlardan herhangi birine sahip olan herkes için mükemmel bir uyum sağlayan genişlikte ayarlanabilirlik sunar.

8. Satın Aldıktan Sonra da Denemeyi Unutmayın

Ayakkabılarınız iade edilebilir olduğu sürece, onları evde deneyin (tercihen kapalı, temiz bir halı yüzeyinde). En az bir saat ayakta durmanız önerilir. En az bir saat boyunca ayakta durmayı başaramazsanız, muhtemelen sizin için iyi bir seçenek değildir. Bütün düğün töreninde ve fotoğraf çekimlerinde rahat olmayacaklar.

Ayrıca forumumuza göz atmayı ve yorum yapmayı unutmayın.

Bir cevap yazın