Kadınlar Nasıl makyaj Tercih Etmelidir ?

KADINLAR NASIL MAKYAJ TERCİH ETMELİDİR?

Bu konuya girmeden önce ‘’kadınlar neden makyaj yapar? Makyaj nedir?’’ soruları hakkında konuşmak gerekir.Makyaj yüzyıllar öncesinden gelen kişinin kendini değiştirmek yada daha güzel göstermek için kullandığı malzemeye ve uyguladığı yönteme denir. Kişi kendinde beğenmediği bir yeri, bir kusuru örtmek amacıyla bu yola başvurur. Bu bir nevi kamuflajdır. İçgüdüsel olarak kendini saklama, kendinin iyi ve güzel halinin görünmesini istemektir. Ayrıca buraya tıklayarak gelin makyajı nasıl yapılır konumuza da ulaşabilirsiniz.

Kadın neden makyaj yapar?

Bir kişiye kadın denilince aklınıza ilk düşen görüntü nedir diye sorulursa cevabı büyük ihtimalle güzel bir kadın olacaktır. Yıllardır insan beyninde yer eden kadın modeli güzelliğiyle öne çıkan kadındır. Bu durum hala devam etmekle birlikte daha da artmış olmaktadır. 21. Yüzyılda beklenilen kadın mükemmel kadındır. Medyada çıkan kadınlar zeki, bebeksi yüz, güzel bir fizik gibi özelliklere sahip ve diğer kadınlardan da bu beklenmektedir. Ayrıca günümüzde makyaj yapan kadınlar artık erkekler için değil hemcinsleri için yapmaktadır.

Asıl konuya gelecek olursak;

Kadınlar kendi yüz şekline, ten rengine, yüz hatlarına göre makyaj tercih etmelidir. Örnek olarak esmer biriyle beyaz tenli birinin makyajı aynı olmamalıdır.

Beyaz tenli kadın makyajı nasıl olmalıdır?

Göz farı

Beyaz tenli kadınlar soluk ve duru gözükürler. Onun için öncelikle hafif renkli nötr bir göz farı kullanarak daha canlı bir görüntüye sahip olabilir. 

Rimel tercihi

Koyu renkli, kirpikleri öne çıkaran bir rimel tercih edilmelidir ki daha canlı bir cilt görünümü versin.

Fondöten seçimi

Fondöten seçimi beyaz tenliler için çok önemli noktadır. Piyasada çok fazlasıyla en açık ton olarak alınıp ten rengiyle hiç uyuşmayan fondötenler bulunmakta. Bunun için alışvriş yaparken porselen ve melek renklerini tercih ettiğini söylemeniz daha yararlı olabilir.

Allık seçimi

Beyaz tenli kişilerin yüzündeki hafif pembelik kişileri daha narin ve tatlı gösterebilir. Bu yüzden elmacık kemiklerinin olduğu kısımlara pembe tonlarında uygulanacak olan allıklar çok hoş bir görüntü verebilir.

Ruj seçimi

Ruj seçimini açık renk ruj yada parlatıcıdan yana tercih edebilirsiniz. Açık pembe yada kayısı tonları açık tenli kişiler için çok doğru bir seçim olacaktır.

Yorum yapmayı ve forumumuza üye olmayı unutmayın. Facebook adresimize de buradan ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın