Düğünümde Hangi Saç Modelini Kullanmalıyım

Düğünümde Hangi Saç Modelini Kullanmalıyım

Bütün kadınlar, evlenirken düğününde hangi saç modelini kullanacağına bir türlü karar veremez. Her kadının tamamen farklı bir yüz şekli vardır ve her yüz tipine farklı saç modelleri uygulanabilir. Sonuçta herkes bir kere evleniyor ve hayalinde ki gelinlikten tutun saça kadar her şeyin en iyisi ve en akılda kalıcı olmasını istiyor. Bunun için sizlere hazırladığımız gelin adaylarına oval yüz, uzun yüz, kalp şeklinde yüz ve kare yüzün kullanması gereken saç modellerinden bahsettik. Ayrıca saçımızı nasıl yıkamalıyız başlıklı konumuza da buradan ulaşabilirsiniz.

Kadınların Yüz Tipine Göre En Uygun Saç Şekilleri Aşağıdaki Gibidir.

Oval Yüze Sahip Kadınlar

Yüzünüz oval ise büyük bir şansa sahipsiniz. Çünkü herhangi bir saç modeli de yüzünüze çok yakışabilir. Uzun saçınız var ise ve aralarında kat var ise saç katmanlarını yüzünüzün yanında vurgulamak genellikle iyi bir seçimdir. Düğününüzde omuzlarınıza düşen dalgalar size hacim kazandırır ve elmacık kemiklerinizi ayırır. Böylece yüzünüz daha hoş görünür.

Uzatılmış Yüze Sahip Kadınlar

Uzatılmış bir yüz şekline sahip kadınlarımız, saçlarını hacimli göstermek istiyor ise kısa saç modellerinden bir tercih yapmalıdır. Bu şekilde yüzünüze yuvarlak bir görüntü sağlayabilirsiniz. Kadınlar uzun saçı daha çok sever. Fakat saçınızı kestirmeden de kısa saç görüntüsü verebilirsiniz. Mesele kıvırcık saçlar ve dalgalı saç stillerini kullanabilirsiniz. Düğününüz için yüzünüz ve saçınız arasında mükemmel bir uyum sağlar.

Kalp Yüze Sahip Kadınlar

Kalp(Üçgen) yüzüne sahip kadınlar, alın ve çenelerine dikkat etmelidirler. Düğününüzde herkesin aklında kalmak istiyorsanız öncelikle saç modelinizi iyi belirlemeniz gerekmektedir. Sizin için en uygun saç modelleri at kuyruğu, topuz modellerindendir. Topuz modelinde saçınızın üst kısmını kabartarak kullandığınızda sizi daha hoş gösterir.

Kare Yüze Sahip Kadınlar

Yüzün kare bir yüz şeklinde ise, çeneniz kemikli olduğu için asimetrik küt saç modelleri dikkatinizi çekmelidir. Çünkü bu model saç tipi hem size yakışır hem de ayrı bir hava katar. Düğününüzde saçınızı yandan toplatarak yapmanız karakteristik bir görünüm sağlamanızda yardımcı olur. Ya da iki yana ayrılmış saçlarınıza minik örgüler de çok hoş olur. Bu şekilde kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz.

Bir cevap yazın